چاپ        ارسال به دوست

جوهر sink چیست؟

 

کلمه sink  به معنای پایین رفتن می باشد. در واقع این نام را به این دلیل بر روی این جوهر گذاشته اند که با عث فرو رفتگی فیزیکی در موضع اعمال جوهر در طرح دیجیتال کاشی میشود. کارشناسان سرامیک این کار را با پودر Reactive  در شرایط خاص حرارتی انجام میدهند که در بسیاری از مواقع این کار با دشواری هایی همراه است.

صرفه اقتصادی جوهر Sink:

شاید این سوال مطرح شود که استفاده از جوهر Sink  بهتر است یا استفاده از قالب (PUNCH) ؟. با توجه به فرا گیر شدن چاپ دیجیتال در صنعت کاشی و سرامیک, امروزه شاهد یک تحول عظیم در طراحی کاشی و سرامیک هستیم. کار شناسان سرامیک با تلفیق روش های چاپ قدیمی مانند روتاری با چاپ دیجیتال طرح های بی بدیلی را پدید میآورند.

در بسیاری از موارد فرورفتگی بیش از یک میلیمتر در طرح نیاز نمی باشد بدین ترتیب در این گونه طرح ها جایگزین کردن جوهر Sinkبجای قالب صرفه اقتصادی بهمراه دارد. بعلاوه از آنجایی که قالب از نظر فیزیکی ثابت و استاتیک می باشد امکان تغییر در آن وجود ندارد این در حالی است که جو هر Sink  چنین محدودیتی را ندارد و این امکان را برای طراح بوجود می آورد که در در جای جای طرح به فراخور سلیقه فرو رفتگی ایجاد کند.

همانطور که گفته شد در گذشته این کار توسط پودر Reactive  انجام می شد که با سختی های فراوانی همراه بود اما استفاده از جوهر Sinkبرای طراح به مراتب آسان تر بوده و با ایجاد تغییرات گرافیکی در طرح این امر ممکن میشود. شایان ذکر است که جوهر Sinkهمانند جوهر رنگی در یکی از مخازن جوهر پرینتر دیجیتال شارژ می شود.


١٥:٣٦ - يکشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ١٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٢٦


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/07/05 0:38
0
1
سلام از کجا میشه تهیه کرد

با سلام؛ برای سفارش جوهر سینک و یا هر محصول دیگر می توانید با بخش فروش نوین کنترل بصورت تلفنی فکس و یا ایمیل ارتباط برقرار کنید.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
1393-1394 © تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت نوین کنترل اریکه صنعت محفوظ می باشد.